Put your alternative Non Flash content here.

`

Platformy cyfrowe

Wybierz telewizję jaką jesteś zainteresowany:

Zapraszamy do współpracy punkty sprzedaży platform cyfrowych z regionu Olsztyna i okolic.

Nie walcz o pilota!

Clone+ to innowacyjny nowoczesny spliter, który oferuje usługę Multiroom.>Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem produktów CLONE+  Dowiedz się więcej kliknij TUTAJ

Telewizja N - Najtaniej!

Repeatery GSM, DCS, 3G

 

 

Często się zdarza że w budynkach rozmowy przez telefon komórkowy są utrudnione czy wręcz niemożliwe. Spowodowane jest to tłumieniem sygnału przez ściany, okna czy stropy (podziemia). Najczęściej takie problemy występują w marketach, tunelach, parkingach, stacjach benzynowych, lotniskach, hotelach. Z podobną sytuacją można się spotkać w budynkach położonych na granicy zasięgu stacji bazowych (obszary rekreacyjne).

Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja wzmacniacza GSM, DCS lub 3G.

Repeater służy do wzmocnienia sygnału GSM, DCS, 3G i wprowadzeniu go do wewnątrz pomieszczeń. Do wzmacniacza należy podłączyć antenę zewnętrzną ukierunkowaną w stronę stacji bazowej operatora oraz antenę wewnętrzną, która będzie rozprowadzała wzmocniony przez wzmacniacz sygnał.

Jak dobrać odpowiedni wzmacniacz?

Pierwszą ważną informacją jaką należy wiedzieć przed zakupem wzmacniacza jest rodzaj pasma, które ma być wzmocnione:

GSM, EGSM - pasmo to występuję w mieście jak i poza miastem. Dzięki wzmocnieniu tego pasma można rozmawiać jak i transmitować dane (Internet) poprzez sieć komórkową.

DCS - pasmo to przede wszystkim występuje w mieście ze względu na dużą pojemność stacji bazowej (duża ilość obsługiwanych terminali).

WCDMA (3G) - pasmo to występuje w mieście i umożliwia szybką transmisję danych (mobilny internet (HSDPA), wideorozmowę i inne usługi 3G.

Kolejną istotną informacją jest wielkość powierzchni, która ma być pokryta wzmocnionym sygnałem:

Jak dobrać odpowiednią antenę zewnętrzną i gdzie ją umieścić?

Rodzaj anteny uzależniony jest od wzmacnianego pasma jak i odległości od stacji bazowej.

Bardzo ważnym jest aby nie stosować anteny o zbyt dużym zysku ponieważ radykalnie zwiększa się prawdopodobieństwo wzbudzenie wzmacniacza, co uniemożliwi poprawną pracę a nawet zakłóci działanie okolicznych stacji bazowych. Należy przyjąć zasadę że im wyższy zysk anteny zewnętrznej tym większą należy zapewnić separację z anteną wewnętrzną.

Jak dobrać i rozmieścić anteny wewnętrzne?

W rozmieszczeniu anten wewnętrznych należy zwrócić uwagę na ilość pomieszczeń, które mają być pokryte wzmocnionym sygnałem oraz ich powierzchnię. Podczas instalacji należy pamiętać o dużej odległości między anteną zewnętrzną a wewnętrzną. Instalacje anten (w przypadku zainstalowania anteny na dachu) należy rozpocząć od najniższego poziomu ponieważ możliwe jest pokrycie jedną anteną dwóch kondygnacji.

Jaki kabel i jakie złączki zastosować?

Do budowy instalacji GSM, DCS, 3G należy stosować wysokiej jakości złącza i kable np.: wtyk N, gniazdo N, wtyk SMA RP, gniazdo SMA RP. Złącza te przeznaczone są do pracy w instalacjach do 6 GHz. Charakteryzują się małą tłumiennością oraz dobrym dopasowaniem. Dopasowanie i wysoki współczynnik ekranowania kabli i złącz mają zasadniczy wpływ na poprawne działanie instalacji. Zapobiegają niekontrolowanej emisji sygnału oraz absorpcji zewnętrznych zakłóceń.

Do wykonania instalacji kablowej należy użyć przewodu koncentrycznego niskotłumiennego 50 Om przeznaczonego do pracy w zakresie do 6 GHz.

Ilu użytkowników może korzystać jednocześnie ze wzmacniacza GSM, DCS, 3G?

Ilość obsługiwanych użytkowników uzależniona jest tylko i wyłączenie od pojemności stacji bazowej danego operatora.

Czy urządzenia wzmacniają sygnał wszystkich operatorów jednocześnie?

Urządzenie wzmacnia sygnał telefonii komórkowej tych operatorów, których sygnał odbiera poprawnie antena zewnętrzna wzmacniacza.

 

Copyright (C) INSTALSAT realizacja: virtualmedia