Put your alternative Non Flash content here.

`

Platformy cyfrowe

Wybierz telewizję jaką jesteś zainteresowany:

Zapraszamy do współpracy punkty sprzedaży platform cyfrowych z regionu Olsztyna i okolic.

Nie walcz o pilota!

Clone+ to innowacyjny nowoczesny spliter, który oferuje usługę Multiroom.>Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem produktów CLONE+  Dowiedz się więcej kliknij TUTAJ

Telewizja N - Najtaniej!

INSTALACJA MULTISWITCH W DOMKU JEDNORODZINNYM

W nowo budowanych domach instalacja telewizji użytkowej powinna być traktowana na równi z innymi " ważnymi " instalacjami . Niestety podczas budowy wszyscy pamiętają o wykonaniu instalacji elektrycznej , alarmowej .... domofonowej a często zapominają lub też zlecają elektrykowi wykonanie instalacji do odbioru telewizji i radia .

W większości przypadków instalacje antenowe są marginalizowane (wystarczy antena siatkowa za 30 zł ) , jednak kiedy minie czas zmagania się z trudami budowy wtedy mieszkańcy domu zapragną korzystać z dobrodziejstw dostępnych mediów . No i często okazuje się , że jest z tym problem a czasami bardzo duży , kiedy elektryk wykonał instalację antenową za kilka tysięcy złotych a telewizję satelitarną możemy odbierać w jednym pokoju .

Poniżej postaram się omówić jak należy postępować budujac dom wykonać w właściwy sposób instalację antenową .

Pierwszy etap - to okablowanie budynku wykonane jednocześnie z innymi instalacjami , oraz instalacja masztu z antenami przed położeniem dachówki ( bardzo ważne w budynkach z pokryciem ceramicznym ) .

Zazwyczaj prace budowlane w początkowym okresie budowy postępują bardzo dynamicznie i bardzo szybko następuje moment kiedy musimy pomyśleć o instalacji antenowej . Już na etapie stanu surowego w czasie wykonywania okablowania elektrycznego wykonujemy okablowanie dla instalacji antenowej .
W czasie budowy trudno jednoznacznie określić , w którym miejscu danego pomieszczenia będzie zainstalowany sprzęt RTV . Moja propozycja jest taka aby do wszystkich pomieszczeń , w których potencjalnie będzie potrzebny dostęp do sygnału RTV - Sat wykonać po kilka gniazd , od których przewody będą doprowadzone do skrzynki kablowej np.na strychu . Po zamieszkaniu domu i ustawieniu sprzętu RTV będziemy mieli możliwość wyboru . Kolejna propozycja to doprowadzenie po dwa przewody koncentryczne do gniazd , w których będziemy korzystać z telewizji satelitarnej ( mam na myśli odbiorniki satelitarne Typu PVR , które umożliwiają odbiór jednego programu oraz nagrywanie innego w tym samym czasie ) .


Podsumowując ten etap :
Skorzystajmy z porady fachowca , nie zlecajmy wykonania instalacji elektrykowi , bo to nie ta branża i na 90 % wykona ją wadliwe i bardzo drogo .
Zainstalujmy zestaw anten przed położeniem dachówki .  
Okablowanie musi zostać wykonane na dobrej jakości przewodzie koncentrycznym . 
Na spokojnie określmy miejsca odbioru sygnału RTV w nowym domu .
W miejscu gdzie schodzą się wszystkie przewody antenowe pamiętajmy o doprowadzeniu zasilania 220 V
W miarę możliwości dobierzmy kolor anteny do pokrycia dachowego .
Zwracajmy uwagę na zabezpieczenie antykorozyjne elementów zestawu anten, elementy stalowe powinny być ocynkowane ogniowo , lub aluminiowe .

Drugi etap  - to dobór właściwych elementów dystrybucji sygnału w zależności od potrzeb . Głównym elementem instalacji w domu jest multiswitch , czyli urządzenie zapewniające dystrybucję sygnałów z satelity oraz telewizji naziemnej i radia do wielu odbiorników .


Do multiswitcha doprowadzamy sygnał z konwerterów typu Quattro oraz anten telewizji naziemnej . Podłączając sygnał telewizji naziemnej należy pamiętać o ewentualnym zasilaniu przedwzmacniacza antenowego , musi być ono doprowadzone jeszcze przed multiswitchem .  

Przed wyborem systemu gniazd warto zorientować się w cenie gniazd abonenckich TV-SAT , często niektóre systemy oferują je w koszmarnych cenach .

Na wszystkich przewodach schodzących z budynku do środka warto zainstalować zabezpieczenia przepięciowe , które powinny zabezpieczyć domowe urządzenia elektryczne przed zniszczeniem w momencie wyładowań atmosferycznych .

Podsumowanie tego etapu prac :
Przed dokonaniem zakupu elementów instalacji warto skonsultować się z fachowcem .
Zwrócić uwagę na dostępność oraz ceny gniazd abonenckich w wybranym systemie .
 

Ostatni etap : to wybór telewizji do jakiej chcielibyśmy mieć dostęp . Na większości terytorium kraju dostępne są programy telewizji publicznej TVP 1, TVP 2 czasami TVP 3 oraz Polsat , TVN i niekiedy TV4 . Podłączając odbiornik satelitarny uzyskujemy dostęp do kilkuset różnych programów z całego świata w tym kilkanaście w języku polskim , w przekazie niekodowanym . Aby mieć dostęp do tej oferty programowej należy zakupić odbiornik satelitarny FTA . 


Możemy również podpisując umowę z operatorem telewizji płatnej ( Cyfra + , Cyfrowy Polsat , Telewizja n ) wypożyczyć  lub też zakupić odbiornik od operatora .

 

W razie pytań służymy praktycznymi poradami

Copyright (C) INSTALSAT realizacja: virtualmedia